محصولات شرکت پیام مشرق


 نرم افزار یکپارچه و جامع مدیریت کتابخانه ای وکتابخانه دیجیتال پیام

نرم افزار مدیریت کتابخانه و کتابخانه دیجیتال پیام (PDL) اولین نرم افزار تمام وب در کشور است که سالهاست در خدمت جامعه کتابداری کشور می باشد .نرم افزار پیام، یک نرم افزار  جامع، یکپارچه و انعطاف پذیر است که تمامی اجزاء آن تحت web عمل می کند. این نرم افزار از تمامی انواع مدارک موجود در کتابخانه مثل کتاب، مجله، مقاله، فیلم، تصویر، صدا، نرم افزار، نقشه، CDو ..... حمایت می کند. 

 

 نرم افزار یکپارچه کتابخانه های ایران  نیکا

نهاد کتابخانه های ایران با بیش از 2000 کتابخانه در اکثر شهر ها و شهرستان ها، وسیعترین شبکه اجتماعی را در کشور دارا است. پراکندگی و تعدد مراکز نهاد کتابخانه های عمومی، اجرای سامانه نرم افزار یکپارچه کتابخانه را به پروژه ای بسیار پیچیده تبدیل کرده بود. شرکت پیام مشرق با ایجاد نرم افزار یکپارچه کتابخانه ایران (نیکا) این امکان را فراهم آورد تا از هر نقطه ازکشور بتوان به منابع موجود در کتابخانه های عمومی دسترسی پیدا کرده و از امکانات کتابخانه ای به صورت آنلاین استفاده کرد. در حال حاضر بیش ازصد تراکنش آنلاین در این سامانه ی یکپارچه به صورت متمرکز انجام می گیرد. نظام امنیتی و مدیریت دسترسی به گونه ای انعطاف پذیر است که مدیران کتابخانه ها بر روی کتابخانه خود، کارشناسان استانی بر روی کتابخانه های استان و کارشناسان کشوری بر روی کتابخانه های کشور، دسترسی مدیریتی دارند. همچنین این امکان فراهم است تا اعضای کتابخانه ها بتوانند از هر جای ایران از امکانات کتابخانه ای بهره مند گردند.جستجو در حجم بیست میلیون نسخه کتاب، چالش دیگری برای پیاده سازی این سامانه بود. عملیات جستجو در این  نرم افزار با سرعت پایینی انجام می شد و به همین منظور موتور جستوی دیگری طراحی و در نرم افزار نیکا پیاده سازی شد، این موتور جستجوی جدید عملیات جستجو در کتاب ها را ظرف کسری از ثانیه انجام داده و نتایج را نمایش می دهد.

 

نرم افزار یکپارچه کتابخانه های ایران ثنا

ﺑﺎ ﮔﺬﺷﺖ ﺣﺪﻭﺩ ﺩﻭ ﺩﻫﻪ ﺍﺯ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭ ﺟﺎﻣﻊ ﭘﻴﺎﻡ ﻭ ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻘﺒﺎﻝ ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺑﺰﺭﮒ ﻭ ﮐﻮﭼﮏ اعم ﺍﺯ ﻣﺠﻤﻮعهﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎی شهرداری٬ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪﻫﺎﯼﺑﺰﺭﮒﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻫﯽﻧﻈﻴﺮﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩﺍﻣﻴﺮﮐﺒﻴﺮ٬ﻋﻠﻢﻭﺻﻨﻌﺖ ﻭ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ ﻭ ...  ﻭ ﮐﻠﻴﻪ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﭘﻴﺎﻡ ﻧﻮﺭ ﺩﺭ ﻫﻤﻪ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻫﺎ٬  این ﺷﺮﮐﺖ ﺑﺮ ﺁﻥ ﺷﺪ ﺗﺎ ﺑﺎ ﺩﺭﮎ ﺧﻼموﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎﯼ ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﺍﯼ، ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﺍﺭﺗﻘﺎ ﺑﻨﻴﺎﺩﯼ ﻣﺤﺼﻮﻝ خوﺩﮐﻨﺪ ﻭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺗﺤﺖ ﻗﺎﻟﺐ ﻭﺏ  ۲.۰ﻋﺮﺿﻪ ﮐﻨد.

 

نرم افزار ثبت اطلاعات با مدیریت نوین ثامن

سامانه مدیریت نوین ثامن با بهره گیری از سیستم گردش کار شناخته شده در سطح جهان، و استفاده از ابزارهای طراحی فرایندها، طراحی فرم ها، مدیریت کاربران، موتور گردش کار و مدیریت و مانیتورینگ، امکان انجام اصلاحات و تغییرات مورد نیاز سازمان را در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم نموده و بلافاصله فرایند جدید را اجرایی می نماید.

 

نرم افزار ثبت و آرشیو نوین اطلاعات ثانا

نرم افزار ثبت و آرشیو نوین اطلاعات، یک سیستم کاربردی، جهت ثبت، مدیریت ، بازیابی و اشاعه و در نهایت بهره برداری از اطلاعات طبقه بندی شده ی مستندات سازمانی در هر قالب و محتوای اطلاعاتی است. این نرم افزار با استفاده از آخرین تکنولوژی های به کار گرفته شده در دیجیتال سازی مدارک، اقدام به نگهداری و بازیابی انواع مختلف اطلاعات متنی ، صوتی و تصویری کرده است.

 

نرم افزار تجهیزات کتابخانه ای مبتنی بر RFID

به مجموعه ای از فناوری ها که در آنان برای شناسایی خودکار افراد و اشیاء از امواج رادیویی استفاده می گردد ، RFID گفته می شود. از روش های مختلفی برای شناسایی افراد و اشیاء استفاده می شود. ذخیره شماره سریال منتسب به یک فرد و یا شی درون یک ریزتراشه که به آن یک آنتن متصل شده است ، یکی از متداولترین روش های شناسایی خودکار است.شرکت پیام مشرق با بررسی های انجام گرفته در خصوص این فنآوری، 4 عدد دستگاه برای سیستم کتابخانه طراحی و با استفاده از پایانه RFID پیاده‌سازی نمود


  
 

 
کلیه حقوق برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق محفوظ است.